ŁAWKA SOLARNA

Wiele zastosowań w jednym urządzeniu.

ŁAWKA SOLARNA

Z ławeczki nature może korzystać dosłownie każdy, ma dodatki, które spacer i czas na świeżym powietrzu umili nawet zwierzętom.

Wiele zastosowań w jednym urządzeniu

Z ławeczki nature może korzystać dosłownie każdy, ma dodatki, które spacer i czas na świeżym powietrzu umili nawet zwierzętom.

Dzieci

Rodzice

Turyści

Os. starsze

Niepełnosprawni

Os. niewidome

Kierowcy

Rowerzyści

Zwierzęta

Możliwości Zielonej Ławki Solarnej

 

 • ładowanie urządzeń elektronicznych przez (2xporty USB 1x ładowarka indukcyjna)
 • kod QR – zakodowana strona www Klienta
 • Braille – tabliczka instruktażowa dla użytkowników
 • oświetlenie LED
 • AudioGuide – przewodnik turystyczny
 • Internet
 • moduł telemetryczny
 • czujnik jakości powietrza
 • stacja pogody
 • stacja naprawcza

Modułowość

 

Ładowarki można dowolnie doposażać o kolejne funkcje na każdym etapie produkcji, nawet kilka lat od dnia montażu u Klienta. Zastosowanie modułowości pozostawia zielonym urządzeniom możliwość dopasowania się do każdego terenu oraz innych elementów małej architektury.

Stabilna i bezpieczna konstrukcja

Konstrukcja ładowarki została wykonana z 4 mm stali węglowej, ocynkowana i pomalowana proszkowo. Dzięki temu konstrukcja nie tylko jest bezpieczna dla użytkowników korzystających z ładowarki, estetyczna dla oka, ale przede wszystkim jest odporna na warunki atmosferyczne przez długie lata

Wygodne siedzisko

Na etapie badań i testów konstrukcji urządzenia, technicy i inżynierzy dołożyli wszelkich starań, aby siedzisko, oraz oparcie w ławce Basic było wyprofilowane i przystosowane do długiego korzystania z urządzenia. Wygodne i estetyczne siedzisko nie obciąża mięśni, oraz nie powoduje ich zmęczenia, przez co ławki uchodzą za najwygodniejsze na rynku.

System Smartta Energy Control

 

 

 

W Zielonych Urządzeniach stosowane są tylko akumulatory żelowe głębokiego rozładowania z dodatkowym systemem Smartta Energy Control, który dodatkowo chroni akumulator przed przeładowaniem podczas nadmiernie słonecznych dni oraz przed rozładowaniem podczas braku ładowania z paneli fotowoltaicznych. System zapewnia długotrwałość akumulatora na długie lata.

Modułowość

 

Totemy oprócz standardowych funkcji mogą być rozbudowywane na każdym etapie użytkowania. Funkcje w, które mogą być doposażone ławki to np. głośniki bluetooth, odstraszacz komarów, bezprzewodowy Internet, sensory smogu, czujniki jakości powietrza lub przewodniki turystyczne. Wspomniana wcześniej modułowość charakteryzuje się również doposażaniem urządzenia o większe i bardziej wydajniejsze parametry.

Ładowanie indukcyjne

 

Coraz więcej urządzeń elektronicznych posiada system ładowania w formie ładowania indukcyjnego (bezprzewodowego). Polega ono na położeniu telefonu na ładowarce umieszczonym w ławce określonym punkcie do ładowania – zazwyczaj dostępne na rynku ładowarki występują w formie okręgu.

Porty USB i przewody samozwijające

 

Podczas korzystania z ładowarki użytkownicy standardowo mogą ładować telefony i inne urządzenia za pomocą portów USB, jednak ładowarki mogą być dodatkowo wyposażone w przewody samozwijające, które umożliwiają ładowanie elektroniki nawet kiedy nie mamy przy sobie przewodu. Standardowo ładowarka posiada 2 porty USB, ale możemy rozbudować urządzenie nawet do 10 miejsc do ładowania.

Internet

 

Internet jest obecnie jednym z najbardziej popularnych i pożądanych form spędzania wolnego czasu, podczas słuchania muzyki, oglądania filmów czy korzystania z portali społecznościowych, zwłaszcza młodzież nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez naładowanego smartfona z dostępem do Internetu. Dlatego zielone ławki również zostały wyposażone w funkcje bezprzewodowego Internetu, który po naciśnięciu przycisku uwalnia darmowy hot-spot.

Wielojęzykowy AudioGuide

 

AudioGuide – funkcja przewodnika turystycznego, dla elementów małej architektury zapoczątkowana przez firmę Smartta. Pozwala na wgranie dowolnego tekstu wymaganego przez Klienta w dowolnym języku. Do urządzenia można wgrać tekst nawet w 5 różnych językach. Obecnie funkcja dla Klientów nie jest już tylko funkcją przewodnika turystycznego, ale również funkcją głośnika informacyjnego, punktu muzyki relaksacyjnej czy np. publicznego informatora gminnego.

Bezprzewodowy internet

 

Internet jest obecnie jednym z najbardziej popularnych i pożądanych form spędzania wolnego czasu, podczas słuchania muzyki, oglądania filmów czy korzystania z portali społecznościowych, zwłaszcza młodzież nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez naładowanego smartfona z dostępem do Internetu. Dlatego zielone ławki również zostały wyposażone w funkcje bezprzewodowego Internetu, który po naciśnięciu przycisku uwalnia darmowy hot-spot.

Kod QR

 

Kody QR są doskonale znane praktycznie wszystkim użytkownikom smartfonów. Obecnie można je znaleźć np. na zabawkach, akcesoriach ogrodowych czy np. w muzeach, kinach czy teatrach. Kody QR służą do kodowania w nich cyfr i liter, a nawet całych plików. W Zielonych urządzeniach zostały wykorzystane jako punkty informacyjne zakodowaną stroną www Klienta. Po zeskanowaniu kodu użytkownik zostaje przekierowany na podaną w kodzie stronę www.

Braille

 

To jeden z elementów wykończeniowych urządzenia. Pomaga osobom niewidomym lub słabowidzącym zrozumieć zasady korzystania z ławki oraz zasugerować, że mogą podładować na świeżym powietrzu telefon zupełnie bezpłatnie.

Stacja naprawcza

 

Zielona Ładowarka Totem może być dodatkowo wyposażona w funkcje stacji naprawczej z automatycznym kompresorem oraz zestawem 10 kluczy do naprawy rowerów. Zastosowanie stacji naprawczej z kompresorem sprawia, że pompować koła mogą nie tylko osoby dorosłe, ale również osoby starsze lub dzieci, nie potrzebując przy tym większego wysiłku. Ładowarka ze stacją naprawczą doskonale sprawdzi się nie tylko na ścieżkach rowerowych, ale także w parkach, na placach zabaw czy dziedzińcach miejskich.

DANE TECHNICZNE URZĄDZENIA

 • Wysokość boku Zielonej Ławki solarnej 80 cm
 • Szerokość boku Zielonej Ławki solarnej 97 cm
 • Długość siedziska Zielonej Ławki solarnej 160 cm
 • Długość Zielonej Ławki solarnej (siedzisko + boki + panel) 198 cm
 • Szerokość siedziska 42 cm
 • Szerokość oparcia 42 cm
 • Długość od panelu do podłoża 74 cm
 • Wysokość całkowita ławki 80 cm
 • Wysokość od siedziska do podłoża 44 cm
 • Szerokość Zielonego Modułu 19 cm
 • Masa 200 kg

 

Uatrakcyjnij ważne dla Ciebie miejsce

 

Urządzenia Smartta, to najbardziej uniwersalne urządzenia dla wyposażenia inteligentnej miejskiej architektury. Mogą obsługiwać niemal, każde urządzenie elektroniczne