ZIELONA ŁADOWARKA TOTEM

Fotowoltaiczna stacja naprawcza „unikalny design i wyjątkowa technologia miejska

Zielona Ładowarka Totem

Z ławeczki nature może korzystać dosłownie każdy, ma dodatki, które spacer i czas na świeżym powietrzu umili nawet zwierzętom.

Wiele zastosowań w jednym urządzeniu

Z ławeczki nature może korzystać dosłownie każdy, ma dodatki, które spacer i czas na świeżym powietrzu umili nawet zwierzętom.

Rodzice

Turyści

Os. starsze

Niepełnosprawni

Os. niewidome

Rowerzyści

Dzieci

Stabilna i bezpieczna konstrukcja

Konstrukcja ładowarki została wykonana z 4 mm stali węglowej, ocynkowana i pomalowana proszkowo. Dzięki temu konstrukcja nie tylko jest bezpieczna dla użytkowników korzystających z ładowarki, estetyczna dla oka, ale przede wszystkim jest odporna na warunki atmosferyczne przez długie lata

Nierdzewna półka

 

Półka wykonana ze stali nierdzewnej to najlepsze rozwiązanie w tego typu urządzeniach. Jest to element najbardziej podatny na eksploatację lub akty wandalizmu, dlatego nasze urządzenia takie podatne elementy posiadają wykonane ze wytrzymałych materiałów, które nie zmienią swojego wyglądu po porysaniu lub podczas działania na nie niesprzyjającej pogody.

Wykończenie ze stali nierdzewnej

 

 

Oprócz nierdzewnej półki urządzenie posiada również inne elementy wykończone z odpornej na korozję stali. Wykonane z niej są zabezpieczenia portów USB, panel panometru, stojaki rowerowe lub np. panele sterowania. Na indywidualne życzenie Klienta cała ładowarka może być wykonana ze stali nierdzewnej.

Wygodne siedzisko

 

 

Ładowarka Totem znana jest z ogromu możliwości, oprócz standardowego rozbudowania je o funkcjonalności, można domontować do niej siedzisko w formie ławki bez oparcia lub z oparciem. Z wygodnego siedziska można korzystać podczas używania z ładowarki lub po prostu podczas odpoczynku. Siedzisko może znajdować się po jednej, dwóch lub trzech stronach ładowarki.

System Smartta Energy Control

 

 

 

W Zielonych Urządzeniach stosowane są tylko akumulatory żelowe głębokiego rozładowania z dodatkowym systemem Smartta Energy Control, który dodatkowo chroni akumulator przed przeładowaniem podczas nadmiernie słonecznych dni oraz przed rozładowaniem podczas braku ładowania z paneli fotowoltaicznych. System zapewnia długotrwałość akumulatora na długie lata.

Modułowość

 

Totemy oprócz standardowych funkcji mogą być rozbudowywane na każdym etapie użytkowania. Funkcje w, które mogą być doposażone ławki to np. głośniki bluetooth, odstraszacz komarów, bezprzewodowy Internet, sensory smogu, czujniki jakości powietrza lub przewodniki turystyczne. Wspomniana wcześniej modułowość charakteryzuje się również doposażaniem urządzenia o większe i bardziej wydajniejsze parametry.

Ładowanie indukcyjne

 

Coraz więcej urządzeń elektronicznych posiada system ładowania w formie ładowania indukcyjnego (bezprzewodowego). Polega ono na położeniu telefonu na ładowarce umieszczonym w ławce określonym punkcie do ładowania – zazwyczaj dostępne na rynku ładowarki występują w formie okręgu.

Porty USB i przewody samozwijające

 

Podczas korzystania z ładowarki użytkownicy standardowo mogą ładować telefony i inne urządzenia za pomocą portów USB, jednak ładowarki mogą być dodatkowo wyposażone w przewody samozwijające, które umożliwiają ładowanie elektroniki nawet kiedy nie mamy przy sobie przewodu. Standardowo ładowarka posiada 2 porty USB, ale możemy rozbudować urządzenie nawet do 10 miejsc do ładowania.

Internet

 

Internet jest obecnie jednym z najbardziej popularnych i pożądanych form spędzania wolnego czasu, podczas słuchania muzyki, oglądania filmów czy korzystania z portali społecznościowych, zwłaszcza młodzież nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez naładowanego smartfona z dostępem do Internetu. Dlatego zielone ławki również zostały wyposażone w funkcje bezprzewodowego Internetu, który po naciśnięciu przycisku uwalnia darmowy hot-spot.

Wielojęzykowy AudioGuide

 

AudioGuide – funkcja przewodnika turystycznego, dla elementów małej architektury zapoczątkowana przez firmę Smartta. Pozwala na wgranie dowolnego tekstu wymaganego przez Klienta w dowolnym języku. Do urządzenia można wgrać tekst nawet w 5 różnych językach. Obecnie funkcja dla Klientów nie jest już tylko funkcją przewodnika turystycznego, ale również funkcją głośnika informacyjnego, punktu muzyki relaksacyjnej czy np. publicznego informatora gminnego.

Bezprzewodowy internet

 

Internet jest obecnie jednym z najbardziej popularnych i pożądanych form spędzania wolnego czasu, podczas słuchania muzyki, oglądania filmów czy korzystania z portali społecznościowych, zwłaszcza młodzież nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez naładowanego smartfona z dostępem do Internetu. Dlatego zielone ławki również zostały wyposażone w funkcje bezprzewodowego Internetu, który po naciśnięciu przycisku uwalnia darmowy hot-spot.

Kod QR

 

Kody QR są doskonale znane praktycznie wszystkim użytkownikom smartfonów. Obecnie można je znaleźć np. na zabawkach, akcesoriach ogrodowych czy np. w muzeach, kinach czy teatrach. Kody QR służą do kodowania w nich cyfr i liter, a nawet całych plików. W Zielonych urządzeniach zostały wykorzystane jako punkty informacyjne zakodowaną stroną www Klienta. Po zeskanowaniu kodu użytkownik zostaje przekierowany na podaną w kodzie stronę www.

Braille

 

To jeden z elementów wykończeniowych urządzenia. Pomaga osobom niewidomym lub słabowidzącym zrozumieć zasady korzystania z ławki oraz zasugerować, że mogą podładować na świeżym powietrzu telefon zupełnie bezpłatnie.

Stacja naprawcza

 

Zielona Ładowarka Totem może być dodatkowo wyposażona w funkcje stacji naprawczej z automatycznym kompresorem oraz zestawem 10 kluczy do naprawy rowerów. Zastosowanie stacji naprawczej z kompresorem sprawia, że pompować koła mogą nie tylko osoby dorosłe, ale również osoby starsze lub dzieci, nie potrzebując przy tym większego wysiłku. Ładowarka ze stacją naprawczą doskonale sprawdzi się nie tylko na ścieżkach rowerowych, ale także w parkach, na placach zabaw czy dziedzińcach miejskich.

DANE TECHNICZNE URZĄDZENIA

  • Wysokość całej ładowarki (wraz z panelem fotowoltaicznym) 281 cm
  • Wysokość ładowarki (bez panelu fotowoltaicznego) 224 cm
  • Wysokość konstrukcji panelu fotowoltaicznego 57 cm
  • Szerokość całkowita półki do ładowania 56 cm
  • Szerokość słupa 20 cm x 20 cm
  • Kąt nachylenia panelu fotowoltaicznego min 37o
  • Masa 200 kg

 

Uatrakcyjnij ważne dla Ciebie miejsce

 

Urządzenia Smartta, to najbardziej uniwersalne urządzenia dla wyposażenia inteligentnej miejskiej architektury. Mogą obsługiwać niemal, każde urządzenie elektroniczne